شهید غلامرضا خدایی

توسط جولای 6, 2015شهدا, منطقه ام الرصاص

مقام معظم رهبری: کسی که در راه خدا به شهادت می‌رسد، بزرگ‌ترین شاکر خدا برای این حادثه، خود اوست.


شهید
غلامرضا خدایی:  ای امّت قهرمان، اوّل تزکیه و بعد علم را فراگیرید …تقوا را هم نصب العین قرار دهید.

شهید غلامرضا خدایی

اطلاعات شخصی شهید

 • نام و نام خانوادگی: غلامرضا خدایی
 • نام پدر: عباس
 • تاریخ تولد: ۱۳۴۸/۰۶/۰۱
 • محل تولد : اردکان
 • میزان تحصیلات: پنجم ابتدایی
 • وضعیت تاهل: مجرد
 • شغل: آزاد
 • نام عملیات: والفجر۸
 • تاریخ شهادت: ۱۳۶۴/۱۱/۲۱(مفقود)
 • محل شهادت: ام الرصاص
 • تاریخ خاکسپاری: ۱۳۷۴/۰۵/۰۷(پس از ۹سال و ۵ ماه)
 • محل خاکسپاری: گلزارشهدای‌ اردکان
 • سن: ۱۶سال و ۵ماه
 • سمت در جبهه: تک تیرانداز
 • نام یگان: تیپ‌الغدیریزد
 • حضور در جبهه: ۱ دفعه ۳ماه و ۲۲ روز

زندگی نامه شهید غلامرضا خدایی

خانواده‌ی مذهبی عباس خدایی در روستای حاجی‌آباد زرّین از توابع اردکان در سحرگاه اولین روز شهریورماه سال ۱۳۴۸ هجری شمسی شاهد حضور و تولّد مولودی در جمع خود گردید. خانواده‌اش جهت تداوم اظهارات و غلامی خود به ثامن الحج (علیه السّلام) او را غلام‌رضا نامیدند و در تربیت و تعلیم وی سعی وافر نمودند.

. در ۶ سالگی وارد مقطع ابتدایی شد و دوره‌ی مذکور را در دبستان فردوسی اردکان با موفقیت طی کرد. سپس درس را رها کرده، به کار آزاد مشغول شد. خوش‌اخلاق بود و باصفا، اهل نماز، مسجد، مراسم دعا، قرآن و مجلس امام حسین (ع) بود. کمک‌کار والدین بود و همه او را دوست می‌داشتند.

وی زمانی که شاهد پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی ایران به رهبری حضرت امام خمینی (ره) بود، نوجوانی ۱۱ ساله بود. سرانجام عشق پاک و صفای باطن او را بر آن داشت که در همان اوان جوانی دین خود را به اسلام و قرآن ادا نماید.

در پی فرمان امام خمینی (ره) رهبر فقید انقلاب در مدرسه عشق (بسیج) ثبت‌نام نمود و آموزش نظامی را فراگرفته، به تحصیل علم شهادت پرداخت و به جبهه اعزام شد..

او ۳ ماه و ۲۲ روز از بهترین زمان عمر خود را در جبهه و سنگر شهادت گذراند و همزمان با شب سالگرد انقلاب شکوهمند اسلامی ایران؛ یعنی در تاریخ ۱۳۶۴/۱۲/۲۱ در عملیات والفجر ۸ در جزیره‌ی ام الرّصاص در امتحان دانشگاه ایثار شرکت کرد. و نه‌تنها قبول و پذیرفته شد، بلکه عالی‌ترین رتبه در کارنامه شهادت گرفت و کارنامه به دست، درحالی‌که پیکرش به سرزمین ام الرّصاص زینت می‌بخشید؛ روحش به ملکوت اعلی پیوست و پس از ۱۰ سال مفقود بودن، به‌وسیله گروه تفحّص شناسایی شد و در تاریخ ۱۳۷۴/۵/۷ پیکر مطهرش پس از بازگشت به وطن با تشییع باشکوه توسط مردم قدرشناس اردکان در بهشت شهدای اردکان به خاک سپرده شد روحش شاد و راهش پر رهرو باد.

وصیت نامه شهید بزرگوار

بسم الله الرحمن الرحیم
بنام الله پاسدار حرمت خون شهیدان و خالق جهان آفرین که وجود مخلوقات در پهنه اوست و باز به نام خدایی که در همه حال مهربانتر است و اوست که جان را می دهد و دوباره این جان را از بدن لیاقت می گیرد و درود بر محمد(ص) و آلش و صلوات خداوند بر مهدی موعود امام عصر (عج) صاحب عالم انسانیت و بشریت که دنیای پر از ظلم و شرک را پر از عدل و داد می نماید و سلام دیگر به زمینه ساز ظهور انقلابش مرد متفکر ، مفید و با تقوا روح خدا خمینی بت شکن که مترقیان علم را به وحشت و شگفت نگه داشت است و کامپیوتر های مصنوعی را به خرابی واداشته است و در آخر سلام بر شهیدانی که با ایثار خون خود درخت برومند اسلام را قدرت بخشیدند و این درخت روبه نمواست تا از میوه های صدر اسلام گرفته تا اکنون را به حاصل برساند، وصایای خود را شروع می کنم . ای ملت اسلام و ای امت قرآن ما اکنون بر اساس وظیفه الهی و شرعی راضی به ایثار خود شدیم می خواهم چندکلمه با شما صحبت کنم ولی باید بگویم که من لیاقت آن را ندارم که با چنین امتی صحبت کنم ولی چاره ای ندارم در ابتدا باید بگویم ای ملت قهرمان اول تزکیه و بعد علم را فرا گیرید و درعین فرا گرفتن علم تقوا را هم نصب العین خود سازید و بعد هدفتان همراه با راه مستقیم و فی سبیل الله باشد در پایان باید عرض کنم که امام را دعا کنید و به تمام معنا مقلد او باشید چون اوست که می تواند انقلاب اسلامی را به صاحبش برساند . در نماز جمعه ها که ستون استوار اسلام ، وجمهوری اسلامی است فعالانه شرکت نمایند و در مقابل منافقان و کوردلانی که هر روز به تعداد شهیدان محراب می افزایند و هر روز در شهرهای بزرگ با انفجارات می خواهند رعب و وحشت در بین امت اسلام بیفکنند باآنان قاطعانه برخورد نمائید و آنها را به سزای اعمال زشت و پلیدشان برسانید ای پدر گرامیم شاید این روزها آخرین روزها و آخرین لحظات عمر فرزندتان باشد که می گذرد و هر لحظه که می گذرد روحم شاد و دلم پاک می شود و به جوارش نزدیک می شوم و پدر از تو یک خواهش می کنم که هر وقت خبر شهادت من به گوش تو رسید خونسردی خود را حفظ کنید و در همان هنگام دو سجده شکر بجا بیاورید به خاطر اینکه لیاقت آن را داشتید که فرزندتان در راه خدا و برای پیاده کردن احکام الهی روی پهنای زمین به شهادت رسید ناراحت نشوید برای اینکه من امانتی بودم از طرف حق تعالی به شما و حال وقت آن فرا رسیده که این امانت نا قابل را ازشما بگیرد و همانگونه که خود می فرماید
 مرکب در قلم مـانند آب است                   خجالت می کشم خطم خراب است

غلامرضا خدائی مورخ ۱۳۶۴/۱۱/۷


ما را در شبکه های اجتماعی دنبال نمایید:
لینک کوتاه: http://ganjine-420.ir/3lJV2

نظر خود را بیان کنید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.