شهید مجید ناظمی زاده اردکانی

توسط مرداد ۳, ۱۳۹۴شهدا, طلائیه, منطقه جفیر

مقام معظم رهبری: شهدای ما، کسانی نیستند که در یک جنگ توسعه‌طلبانه کشته شده باشند.

 

‌شهید مجید ناظمی‌ زاده: خون‌ من‌ بهتر از قلم‌ برای‌ شما سخن‌ خواهد گفت.

شهید مجید ناظمی‌ زاده‌ اردکانی

اطلاعات شخصی شهید

 • نام و نام خانوادگی: مجیدناظمی‌زاده‌اردکانی
 • نام پدر: غلامعلی
 • تاریخ تولد: ۱۳۴۳/۰۶/۲۵
 • محل تولد: اردکان
 • میزان تحصیلات: سوّم‌هنرستان
 • محل تحصیل: تهران
 • وضعیت تاهل: مجرّد
 • شغل: محصّل
 • نام عملیات: خیبر
 • تاریخ شهادت: ۱۳۶۳/۰۱/۰۱(مفقود)
 • محل شهادت: جُفیر(پل‌طلائیّه)
 • نحوه شهادت: اصابت‌ترکش‌ومتلاشی‌شدن‌سر
 • تاریخ خاکسپاری: ۱۳۷۸/۰۴/۰۳(پس‌از۱۵سال‌و۳ماه)
 • محل شهادت: بهشت‌شهدای‌ارکان
 • سن: ۱۹سال‌و۷ماه
 • سمت در جبهه: تخریب‌چی
 • نام یگان: لشکرسیّدالشّهداء
 • تعداد دفعات شرکت در جبهه: ۳دفعه به مدت ۷ماه‌و۱۹روز

زندگی نامه شهید مجید ناظمی‌ زاده‌ اردکانی

شهید مجید ناظمی‌زاده اردکانی، فرزند غلامعلی، در تاریخ ۱۳۴۳/۶/۲۵ هجری‌شمسی در خانواده‌ای مذهبی در اردکان متولّد شد. تحت سرپرستی پدری متدیّن و زحمتکش و در دامان مادری متعهد و سیّده از اولاد حضرت زهرا (س) پرورش یافت و همگام با رشد جسمی،‌ پایه‌‌های مذهبی‌اش نیز قوام گرفت. به همراه والدین خود به تهران عزیمت کرد و در آنجا مسکن گزید.۶ ساله بود که به مدرسه رفت و دوره‌ ابتدایی و راهنمایی را در مدارس تهران با موفّقیّت گذراند. سپس چون علاقه به کار فنّی داشت، دوره متوسطه را در یکی از هنرستان‌های تهران ثبت نام کرد و تا کلاس سوّم تحصیل نمود.مجید در زمان پیروزی انقلاب ۱۴ ساله بود که به همراه والدین خود در دریای موّاج مردم انقلابی تهران حضور داشت و درس مبارزه و استقامت می‌آموخت.جوانی بود مؤدّب و دوست داشتنی، مقیّد به انجام واجبات و ترک محرّمات، اهل نماز و روزه و دلداده اهل بیت(ع) و مجالس دینی بود. او عاشق قرائت قرآن و خدمت به مردم بود. به والدین احترام می‌گذاشت. بسیار خوش اخلاق بود و همه او را دوست می‌داشتند. در بسیج مسجد نیز فعّال بود. زمانی که جبهه‌های جنگ تحمیلی عراق علیه ایران به رزمنده نیاز داشت، با فراخوان رهبر انقلاب٬ کلاس و درس را رها کرد و حضور در جبهه و سنگرنشینی عشق و ایثار و تحمّل سختی‌ها در راه حفظ اسلام و انقلاب و با قدسیان بودن را بر کلاس و درس و آغوش گرم خانواده ترجیح داد. در بسیج ثبت نام کرد و آموزش نظامی را فرا گرفت و با حضور در جبهه همسنگر ملکوتیان شد. سه دفعه به جبهه اعزام شد و مدّت ۷ ماه و ۱۹ روز از شیرین‌ترین و پر بهاترین زمان عمر و جوانی خویش را در راه اسلام و حفظ میهن اسلامی در جبهه‌ها صرف کرد و برای خود و خانواده‌اش عزّت دنیا و آخرت را خرید. آخرین مسئولیّتش در جبهه ‌ها تخریبچی یکی از گردان‌های لشکر حضرت سیدالشّهدا(ع)بود. در جبهه رزمنده روز و زاهد شب بود. نماز شبش ترک نمی‌شد؛ سعی می‌کرد مخفی عبادت کند و دیگران نفهمند.سرانجام این رزمنده شجاع اسلام در تاریخ ۱۳۶۳/۱/۱ در عملیّات خیبر و در منطقه جفیر نزدیک پل طلائیه، بر اثر اصابت ترکش و متلاشی شدن سرش دعوت حق را لبیّک گفت و با پرواز روح بلندش از قفس کوچک جسم خاکی‌اش عروس شهادت را در بر گرفت و به رضوان پر کشید.جسم مطهرش سال‌ها بی‌غسل و کفن در بیابان‌های جبهه‌ها و کربلای ایران ماند و خانواده خویش را چشم انتظار دیدار خویش گذاشت و علاوه بر شهادت، مدال افتخار آمیز شهید مفقود را نیز به گردن آویخت.پیکر پاکش پس از ۱۵ سال دوری از وطن در تاریخ ۱۳۷۸/۴/۳ پس از شناسایی توسط گروه تفحّص به وطن بازگشت و بعد از تشییع با شکوه بر دستان و دوش مردم شهید پرور اردکان در بهشت شهدا به خاک سپرده شد و زیارتگاه عاشقان شهید و شهادت گردید.

روحش شاد و یادش گرامی باد.

وصیت نامه شهید بزرگوار

بسم الله الرحمن الرحیم
 یا ایها الذین آمنوا اهل ادلکم علی تجاره تنجیکم من عذاب الیم * تومنون بالله و رسوله و تجاهدون فی سبیل الله باموالکم و انفسکم ذالکم خیر لکم ان کنتم تعلمون      * یغفر لکم ذنوبکم و یدخلکم جنات تجری من تحتهالانهار و مساکن طیبه فی جنات عدن ذالک الفوز عظیم *
 ( سوره صف آیه های ۱۰ الی ۱۳ )
حمد و سپاس خدای تعالی که صراط مستقیم را بر ما عطا کرد و نور اقدس هدایتش را بر دلهای ما تاباند و توفیق جهاد و مبارزه در راه خودش را به ما عطا فرمود و با آمدن امام حجت و نعمتش را بر ما کاملتر گردانید. ای مومنین بدانید دنیا جای تجارت است ، دنیا جای خرید و فروش است ، دنیا گذرگاه است ، دنیا جای ماندن نیست ، دنیا پلی است برای رسیدن به حیات ابدی دنیا مزرعه ای است برای کشتن و برداشت کردن در آخرت . بنا براین دل به دنیا ندهید که باعث می شود از آخرت غافل شوید و در این تجارتخانه نه تنها استفاده نکنید بلکه خسرانی که غیر قابل جبران است گریبانگیرتان شود . روح و خلقت کامله ای که خداوند در ما دمیده است والاتر از این مسائل است که ما بخواهیم با دل بستن به مادیات و شهوات دنیا این فطرت پاک و روح قدسی را که خداوند در وجود ما قرار داده است به بند بکشیم و رفته رفته خویهای حیوانی در ما رشد کند لذا امیرالمومنین علی (ع) خطاب به دنیا می گوید ،ای دنیا برو دیگران را بفریب که من تو را سه طلاقه کرده ام . و در قرآن کریم نیز میفرماید، حب الدنیا راس کل خطیئه ، دوستی دنیا ریشه تمام گناهان است .خدایا توفیق بریدن از دنیا و پیوستن به آخرت را به همه مومنین عنایت بفرما .وصیت من به امت قهرمان ، مستضعف و شهیدپرور ایران این است که همیشه و در همه حال پیرو ولایت فقیه باشید و با خونتان و با مالتان امام و اسلام را یاری کنید و این آیه شریفه را مد نظر داشته باشید که جاء الحق و زحق الباطل . چند جمله به پدر و مادر عزیزم به عنوان وصیت ، هر چند در طول این مدتی که شما برای من زحمت کشیده اید من نتوانسته ام جبران زحمات شما را بکنم و توقعاتی که هر پدر و مادری از اولاد خود دارند بجا بیاورم ولی از ته دل متذکر به زحمات شما می باشم و امیدوارم که مرا حلال کنید وصیت من به شما این است شما که خواستار سعادت ابدی هستید در همه حال و همیشه از امام پیروی کنید و تمام فرامین امام را حتماً مو به مو انجام دهید و انشاء الله اگر توفیق شهادت پیدا کردم بر شهادت من گریه بکنید ولی شیون و زاری مکنید دیگر بیش از این صحبتی ندارم خون من بهتر از قلم برای شما سخن خواهد گفت .خواهران عزیزم سعی کنید در زندگی خود فاطمه زهرا (س) و زینب کبری (ع) را درهمه حال الگوی خود قرار دهید و یک قطره از اقیانوس بی کران صبر زینبی را در خودتان بوجود بیاورید. برادر عزیزم یک وصیت به تو دارم انشاء الله که انجام می دهی این که در زندگی صبر را پیشه خود قرار بده و در راه رسیدن به هدف ثابت قدم باش اول حق را بشناس که با شناختن حق هست که انسان اهل حق و باطل را خواهد شناخت . خواندن قرآن را فراموش مکن و در زندگی ائمه معصومین را سر مشق خود قرار بده . در پایان از تمام اقوام ، دوستان و برادرانی که من را می شناختند حلالیت می طلبم و التماس دعای خیر دارم . پدر و مادر عزیزم از آنجا که حق الله را در طول زندگی انسان باید به جا بیاورد و من دربه جا آوردن آن از روی نادانی غفلت کرده ام لذا برایم دو سال نماز و سه ماه روزه قضا بجا آورید و دعا برای سلامتی امام را فراموش نکنید.
خدایا خدایا تا انقلاب مهدی خمینی را نگهدار
 والسلام علی من التبع الهدی
مجید ناظمی زاده اردکانی فرزند غلامعلی تاریخ ۱۳۶۲/۱۱/۲۸


ما را در شبکه های اجتماعی دنبال نمایید:

۲ نظر

 • Avatar محمد رضا مسعودی گفت:

  باسلام و درود به ارواح شهدا
  باشهید مجید نزدیک ترین دوستی را داشتم اکثر اوقات با هم بودیم با اینکه منزلمان خیلی فاصله داشت ولی همیشه با موتورش دم منزل ما میامد.
  روزی به منزل روسنایی ما در همت اباد یزد امده بود کم من هنوز منزل نیامده بودم که خانه همسایه اتش سوزی میشود که به تنهایی باز روی دیواربه کمک انها رفته و بچه ها را که در اتش میسوختند نجات میدهد که اگر نجات او نبود کار دو پسر تمام بود
  اخرین دیدار مان رفتیم برای خرید دوربین عکاسی و اولین عکس با ایشان در بلوار کشاورز گرفته شد
  همیشه بیادش هستم بخصوص هر وقت از انجا میگذرم یادش میکنم روحش شاد خداکند که. به انها واصل شویم

  • Avatar محمد رضا مسعودی گفت:

   از رفاقت و دوستی بی نظیر بود از معرفت چیزی کم نداشت بسیار افتاده و متین و شریف و پاک بود خداوکیلی از همون اول دوستیمون هم معلوم بود اون شهید میشه.
   شاید بعضی امروزه این را نپذیرن ولی بایستی با اونها زندگی میکردی تا باور کرد که شهدا زندگیشون هم با ما ها فرق میکرد
   شادی روح شهدا فاتحه

نظر خود را بیان کنید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.