شهید مجید ناظمی زاده اردکانی

توسط مرداد ۳, ۱۳۹۴شهدا, طلائیه, منطقه جفیر

مقام معظم رهبری: شهدای ما، کسانی نیستند که در یک جنگ توسعه‌طلبانه کشته شده باشند.

 

‌شهید مجید ناظمی‌ زاده: خون‌ من‌ بهتر از قلم‌ برای‌ شما سخن‌ خواهد گفت.

شهید مجید ناظمی‌ زاده‌ اردکانی

اطلاعات شخصی شهید

 • نام و نام خانوادگی: مجیدناظمی‌زاده‌اردکانی
 • نام پدر: غلامعلی
 • تاریخ تولد: 1343/06/25
 • محل تولد: اردکان
 • میزان تحصیلات: سوّم‌هنرستان
 • محل تحصیل: تهران
 • وضعیت تاهل: مجرّد
 • شغل: محصّل
 • نام عملیات: خیبر
 • تاریخ شهادت: 1363/01/01(مفقود)
 • محل شهادت: جُفیر(پل‌طلائیّه)
 • نحوه شهادت: اصابت‌ترکش‌ومتلاشی‌شدن‌سر
 • تاریخ خاکسپاری: 1378/04/03(پس‌از15سال‌و3ماه)
 • محل شهادت: بهشت‌شهدای‌ارکان
 • سن: 19سال‌و7ماه
 • سمت در جبهه: تخریب‌چی
 • نام یگان: لشکرسیّدالشّهداء
 • تعداد دفعات شرکت در جبهه: 3دفعه به مدت 7ماه‌و19روز

زندگی نامه شهيد مجید ناظمی‌ زاده‌ اردکانی

شهيد مجيد ناظمي‌زاده اردكاني، فرزند غلامعلي، در تاريخ 1343/6/25 هجري‌شمسي در خانواده‌اي مذهبي در اردكان متولّد شد. تحت سرپرستي پدري متديّن و زحمتكش و در دامان مادري متعهد و سيّده از اولاد حضرت زهرا (س) پرورش يافت و همگام با رشد جسمي،‌ پايه‌‌هاي مذهبي‌اش نيز قوام گرفت. به همراه والدين خود به تهران عزيمت كرد و در آنجا مسكن گزيد.6 ساله بود كه به مدرسه رفت و دورة‌ ابتدايي و راهنمايي را در مدارس تهران با موفّقيّت گذراند. سپس چون علاقه به كار فنّي داشت، دورة متوسطه را در يكي از هنرستان‌هاي تهران ثبت نام كرد و تا كلاس سوّم تحصيل نمود.مجيد در زمان پيروزي انقلاب 14 ساله بود كه به همراه والدين خود در درياي موّاج مردم انقلابي تهران حضور داشت و درس مبارزه و استقامت مي‌آموخت.جواني بود مؤدّب و دوست داشتني، مقيّد به انجام واجبات و ترك محرّمات، اهل نماز و روزه و دلداده اهل بيت(ع) و مجالس ديني بود. او عاشق قرائت قرآن و خدمت به مردم بود. به والدين احترام مي‌گذاشت. بسيار خوش اخلاق بود و همه او را دوست مي‌داشتند. در بسيج مسجد نیز فعّال بود. زماني كه جبهه‌هاي جنگ تحميلي عراق عليه ايران به رزمنده نياز داشت، با فراخوان رهبر انقلاب٬ كلاس و درس را رها كرد و حضور در جبهه و سنگرنشيني عشق و ايثار و تحمّل سختي‌ها در راه حفظ اسلام و انقلاب و با قدسيان بودن را بر كلاس و درس و آغوش گرم خانواده ترجيح داد. در بسيج ثبت نام كرد و آموزش نظامي را فرا گرفت و با حضور در جبهه همسنگر ملكوتيان شد. سه دفعه به جبهه اعزام شد و مدّت 7 ماه و 19 روز از شيرين‌ترين و پر بهاترين زمان عمر و جواني خويش را در راه اسلام و حفظ ميهن اسلامي در جبهه‌ها صرف كرد و براي خود و خانواده‌اش عزّت دنيا و آخرت را خريد. آخرين مسئوليّتش در جبهه ‌ها تخريبچي يكي از گردان‌هاي لشكر حضرت سيدالشّهدا(ع)بود. در جبهه رزمندة روز و زاهد شب بود. نماز شبش ترك نمي‌شد؛ سعي مي‌كرد مخفي عبادت كند و ديگران نفهمند.سرانجام اين رزمندة شجاع اسلام در تاريخ 1363/1/1 در عمليّات خيبر و در منطقة جفير نزديك پل طلائيه، بر اثر اصابت تركش و متلاشي شدن سرش دعوت حق را لبيّك گفت و با پرواز روح بلندش از قفس كوچك جسم خاكي‌اش عروس شهادت را در بر گرفت و به رضوان پر كشيد.جسم مطهرش سال‌ها بي‌غسل و كفن در بيابان‌هاي جبهه‌ها و كربلاي ايران ماند و خانوادة خويش را چشم انتظار ديدار خويش گذاشت و علاوه بر شهادت، مدال افتخار آميز شهيد مفقود را نيز به گردن آويخت.پيكر پاكش پس از 15 سال دوري از وطن در تاريخ 1378/4/3 پس از شناسايي توسط گروه تفحّص به وطن بازگشت و بعد از تشييع با شكوه بر دستان و دوش مردم شهيد پرور اردكان در بهشت شهدا به خاك سپرده شد و زيارتگاه عاشقان شهيد و شهادت گرديد.

روحش شاد و يادش گرامي باد.

وصیت نامه شهید بزرگوار

بسم الله الرحمن الرحيم
 يا ايها الذين آمنوا اهل ادلكم علي تجاره تنجيكم من عذاب اليم * تومنون بالله و رسوله و تجاهدون في سبيل الله باموالكم و انفسكم ذالكم خير لكم ان كنتم تعلمون      * يغفر لكم ذنوبكم و يدخلكم جنات تجري من تحتهالانهار و مساكن طيبه في جنات عدن ذالك الفوز عظيم *
 ( سوره صف آيه هاي 10 الي 13 )
حمد و سپاس خداي تعالي كه صراط مستقيم را بر ما عطا كرد و نور اقدس هدايتش را بر دلهاي ما تاباند و توفيق جهاد و مبارزه در راه خودش را به ما عطا فرمود و با آمدن امام حجت و نعمتش را بر ما كاملتر گردانيد. اي مومنين بدانيد دنيا جاي تجارت است ، دنيا جاي خريد و فروش است ، دنيا گذرگاه است ، دنيا جاي ماندن نيست ، دنيا پلي است براي رسيدن به حيات ابدي دنيا مزرعه اي است براي كشتن و برداشت كردن در آخرت . بنا براين دل به دنيا ندهيد كه باعث مي شود از آخرت غافل شويد و در اين تجارتخانه نه تنها استفاده نكنيد بلكه خسراني كه غير قابل جبران است گريبانگيرتان شود . روح و خلقت كامله اي كه خداوند در ما دميده است والاتر از اين مسائل است كه ما بخواهيم با دل بستن به ماديات و شهوات دنيا اين فطرت پاك و روح قدسي را كه خداوند در وجود ما قرار داده است به بند بكشيم و رفته رفته خويهاي حيواني در ما رشد كند لذا اميرالمومنين علي (ع) خطاب به دنيا مي گويد ،اي دنيا برو ديگران را بفريب كه من تو را سه طلاقه كرده ام . و در قرآن كريم نيز ميفرمايد، حب الدنيا راس كل خطيئه ، دوستي دنيا ريشه تمام گناهان است .خدايا توفيق بريدن از دنيا و پيوستن به آخرت را به همه مومنين عنايت بفرما .وصيت من به امت قهرمان ، مستضعف و شهيدپرور ايران اين است كه هميشه و در همه حال پيرو ولايت فقيه باشيد و با خونتان و با مالتان امام و اسلام را ياري كنيد و اين آيه شريفه را مد نظر داشته باشيد كه جاء الحق و زحق الباطل . چند جمله به پدر و مادر عزيزم به عنوان وصيت ، هر چند در طول اين مدتي كه شما براي من زحمت كشيده ايد من نتوانسته ام جبران زحمات شما را بكنم و توقعاتي كه هر پدر و مادري از اولاد خود دارند بجا بياورم ولي از ته دل متذكر به زحمات شما مي باشم و اميدوارم كه مرا حلال كنيد وصيت من به شما اين است شما كه خواستار سعادت ابدي هستيد در همه حال و هميشه از امام پيروي كنيد و تمام فرامين امام را حتماً مو به مو انجام دهيد و انشاء الله اگر توفيق شهادت پيدا كردم بر شهادت من گريه بكنيد ولي شيون و زاري مكنيد ديگر بيش از اين صحبتي ندارم خون من بهتر از قلم براي شما سخن خواهد گفت .خواهران عزيزم سعي كنيد در زندگي خود فاطمه زهرا (س) و زينب كبري (ع) را درهمه حال الگوي خود قرار دهيد و يك قطره از اقيانوس بي كران صبر زينبي را در خودتان بوجود بياوريد. برادر عزيزم يك وصيت به تو دارم انشاء الله كه انجام مي دهي اين كه در زندگي صبر را پيشه خود قرار بده و در راه رسيدن به هدف ثابت قدم باش اول حق را بشناس كه با شناختن حق هست كه انسان اهل حق و باطل را خواهد شناخت . خواندن قرآن را فراموش مكن و در زندگي ائمه معصومين را سر مشق خود قرار بده . در پايان از تمام اقوام ، دوستان و برادراني كه من را مي شناختند حلاليت مي طلبم و التماس دعاي خير دارم . پدر و مادر عزيزم از آنجا كه حق الله را در طول زندگي انسان بايد به جا بياورد و من دربه جا آوردن آن از روي ناداني غفلت كرده ام لذا برايم دو سال نماز و سه ماه روزه قضا بجا آوريد و دعا براي سلامتي امام را فراموش نكنيد.
خدايا خدايا تا انقلاب مهدي خميني را نگهدار
 والسلام علي من التبع الهدي
مجيد ناظمي زاده اردكاني فرزند غلامعلي تاريخ 1362/11/28


ما را در شبکه های اجتماعی دنبال نمایید:

۲ نظر

 • محمد رضا مسعودی گفت:

  باسلام و درود به ارواح شهدا
  باشهید مجید نزدیک ترین دوستی را داشتم اکثر اوقات با هم بودیم با اینکه منزلمان خیلی فاصله داشت ولی همیشه با موتورش دم منزل ما میامد.
  روزی به منزل روسنایی ما در همت اباد یزد امده بود کم من هنوز منزل نیامده بودم که خانه همسایه اتش سوزی میشود که به تنهایی باز روی دیواربه کمک انها رفته و بچه ها را که در اتش میسوختند نجات میدهد که اگر نجات او نبود کار دو پسر تمام بود
  اخرین دیدار مان رفتیم برای خرید دوربین عکاسی و اولین عکس با ایشان در بلوار کشاورز گرفته شد
  همیشه بیادش هستم بخصوص هر وقت از انجا میگذرم یادش میکنم روحش شاد خداکند که. به انها واصل شویم

  • محمد رضا مسعودی گفت:

   از رفاقت و دوستی بی نظیر بود از معرفت چیزی کم نداشت بسیار افتاده و متین و شریف و پاک بود خداوکیلی از همون اول دوستیمون هم معلوم بود اون شهید میشه.
   شاید بعضی امروزه این را نپذیرن ولی بایستی با اونها زندگی میکردی تا باور کرد که شهدا زندگیشون هم با ما ها فرق میکرد
   شادی روح شهدا فاتحه

نظر خود را بیان کنید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.